Opiekunka osoby starszej — Bielsko-Biała

Agencja zatrudnienia Milena Med z Bielska-Białej zajmuje się poszukiwaniem osób, które chciałyby zostać opiekunką osób starszych w Niemczech. Jesteśmy zaufanym pośrednikiem, łączącym rodziny osób starszych w Polsce i za granicą z poszukującymi zatrudnienia w zawodzie. Oferujemy bardzo atrakcyjne zarobki, jasne i przejrzyste warunki umowy oraz dostosowanie ofert pracy do oczekiwań czy posiadanych umiejętności.

Jakie kompetencje powinna posiadać opiekunka osoby starszej w Niemczech?

Jeśli opiekunka seniorów w pracy za granicą zna język na poziomie komunikatywnym, jest to bardzo duża zaleta, jednak w Milena Med organizowane są kursy językowe wedle potrzeb osób poszukujących zatrudnienia. Najważniejsze jest przede wszystkim to, by opiekunki osób starszych cechowały się:

 – ponadprzeciętną empatią i wyrozumiałością w stosunku do podopiecznych,

– postawą pełną poszanowania autonomii i godności drugiego człowieka,

– cierpliwością i gotowością do podejmowania nowych wyzwań,

– chęciami do pracy z osobami o różnym stanie zdrowia.

Oprócz tego pracę bardzo ułatwia posiadanie prawa jazdy kat. B – może być ono szczególnie przydatne w chwilach, gdy zachodzi konieczność dowiezienia podopiecznego na terapię, rehabilitację lub wizytę lekarską. Również doświadczenie bywa pomocne, jednak w rekrutacji na stanowisko opiekunki osób starszych w Milena Med nie jest wymagane. Osoby, które wcześniej nie miały styczności z taką formą opieki, uczymy wszystkich potrzebnych umiejętności praktycznych.

Zachęcamy do kontaktowania się z Milena Med w sprawie uzyskania większej ilości informacji lub skorzystania z dostępnych ofert pracy jako opiekun osób starszych.